Neuralgia międzyżebrowa: co warto wiedzieć?

 

Analizujesz ten właśnie aspekt od podszewki? Czym cechuje się neuralgia międzyżebrowa? Jakie są objawy i leczenie tej przypadłości? Czy rehabilitacja ma tutaj spore znaczenie?

Na czym polega w praktyce neuralgia międzyżebrowa? Bez wątpienia to dość niepokojąca dolegliwość. Nierzadko neuralgia międzyżebrowa jest mylona (przez pacjentów) nawet z zawałem mięśnia sercowego. Szczęście w nieszczęściu jest w tym momencie takie, że neuralgia międzyżebrowa nie stanowi żadnego zagrożenia dla naszego zdrowia. Druga strona medalu jest taka, że nie możesz przejść nad tym zagadnieniem do porządku dziennego. Warto wspomnieć, że niejednokrotnie w literaturze neuralgia międzyżebrowa jest określana także jako nerwoból żebrowy. Z czego bierze się zaś neuralgia międzyżebrowa? Warto zaznaczyć, że przeważnie chodzi o patologiczne stany znajdujące się w kręgosłupie. Same objawy dają zaś o sobie znać pod żebrami. Nie jest to jednak w ogóle przypadkowa kwestia. W końcu pod żebrami są ulokowane nerwy międzyżebrowe. Wiele faktów na ten temat znajduje się na stronie internetowej https://rehabilitacja-arpwave.pl/neuralgia-miedzyzebrowa-objawy-leczenie-rehabilitacja.

Jakie są najczęstsze przyczyny takiej dolegliwości, jak właśnie neuralgia międzyżebrowa? To między innymi urazy mechaniczne. Chodzi zaś na przykład o groźne upadki z wysokości. To jednak tutaj nie wszystko. Dodatkowo chodzi o przebyte zabiegi operacyjne. To także może skutkować takim zagadnieniem, jak neuralgia międzyżebrowa.

O czym jeszcze tutaj nie można zapominać? O półpaścu. Warto zaznaczyć, że niekiedy neuralgia międzyżebrowa jest powodowana przez ciążę, czyli błogosławiony stan danej kobiety. Jak zatem widać, przyczyny są różnorakie. Niekiedy zaś lekarz diagnozuje pacjenta i nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić, co jest przyczyną konkretnego problemu. Wówczas jest to określane jako neuralgia międzyżebrowa typu idiopatycznego. Należy dodać, że neuralgia międzyżebrowa oznacza ból pod żebrami, ale nie tylko. W końcu pacjenci zgłaszający się na przykład na Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR) twierdzą, że problem dotyczy także między innymi klatki piersiowej. Wszak ból może tam promieniować. Tak samo, jak do pleców i łopatki.

Jakie są zaś tutaj sposoby leczenia? W pierwszej kolejności neuralgia międzyżebrowa jest leczona poprzez stosowanie odpowiednich medykamentów. Mowa tutaj o niesteroidowych lekach przeciwzapalnych. Czasami jednak one nie do końca zdają egzamin. Wówczas lekarz może przepisać środki o działaniu przeciwdepresyjnym, czy przeciwdrgawkowym. To jednak tutaj nie wszystko. Jak powyższe środki nie zdają w tym momencie egzaminu, to często pacjentowi jest zalecana psychoterapia. Nie zapominaj o rehabilitacji. Warto zaznaczyć, że amerykańska metoda ARPwave sprawdza się w przypadku wspomagania farmakoterapii, ale nie tylko. Może to być również skuteczny substytut. Warto dodać, że amerykańska metoda działa na wiele sposobów. Mamy tutaj między innymi stymulowanie tkanek. Dodatkowo pacjent wykonuje spersonalizowane ćwiczenia, co powinno przynieść oczekiwane rezultaty. Warto zatem pamiętać o tej metodzie.